سرمایه گذاری در حوزه املاک

دلایل برای خرید خانه در ترکیه
اکتبر 27, 2020

سرمایه گذاری در حوزه املاک

 

سرمایه گذاری در حوزه املاک

بیشتر افراد به ویژه در ایران تمایل به سرمایه‌گذاری در حوزه املاک و مستغلات دارند، و تا حد زیادی سرمایه گذاری در حوزه املاک و مستغلات به یکی از روش‌های مطمئن‌ تبدیل شده است. در کل سرمایه‌گذاری در املاک مستغلات چه به‌صورت خرید آپارتمان باشد و چه به ‌صورت خرید زمین و خانه کلنگی در هر صورت این معامله بازدهی خوبی می‌تواند برای شما داشته باشد. برای ورود به این بازار علاوه بر سرمایه اولیه داشتن دانش و آگاهی کامل از این بازار نیز ضروری می باشد و باعث سودآوری بیشتر خواهد شد.
• اغلب افرادی که قصد سرمایه‌گذاری در املاک را دارند، برای خرید ملک مورد نظر شان دچار سردرگمی می‌شوند؛ و سوالاتی اینچنینی افکار آنها را درگیر می کند؛ آیا بازه زمانی مناسبی را برای خرید یا فروش و حتی مشارکت انتخاب کرده ام؟ اما جواب این سوال تقریبا کی شود گفت در ایران و با توجه به وضعیت تورم و افزایش قیمت ارز املاکی سرمایه ای را که به این حوزه اختصاص داده اید نیز ارزشمند تر خواهد شد.
• در بین انواع املاک خرید آپارتمانها گزینه مطمئن تری میباشد چرا که خرید و فروش آنها راحت تر است و قابل اجاره دادن می باشد اما در خصوص خرید زمین و مستغلات باید با تحقیقات و دانش بیشتری عمل کرد تا سرمایه گذاری شما سود دهی قابل قبولی داشته باشد.
مهمترین مواردی که در حوزه سرمایه‌گذاری در املاک باید مد نظر قرار داد موارد ذیل می باشد:
۱. زمان: با اینکه سرمایه گذاری این حوزه جهت خرید در هر زمانی سودآوری خواهد داشت اما بازه های زمانی مناسب برای خرید و فروش متفاوت است، بازه های زمانی از سال راکد میباشد و زمانی مناسب برای خرید محسوب میشود.
۲. سرمایه: همانطور که قبلا هم تاکید کردیم علاوه بر سرمایه دانش کافی در این حوزه و یا ارتباط با مشاوران حرفه ای بسیار ضروری است.
3. انتخاب ملک: در انتخاب ملک این موارد را نیز مد نظر داشته باشید:
• منطقه ای که که ملک در آن قرار دارد؛ امکانات رفاهی موجود در منطقه مورد نظر و دسترسی منطقه
• سنددار یا قولنامه ای بودن ملک
• سن ملک
و پرترافیک البته شمالی و جنوبی بودن زمین در خرید ملک می‌تواند بسیار موثر باشد. همیشه املاکی که در ضلع جنوبی قرار دارند به علت نورگیر بودن از طرفداران بیشتری برخوردار هستند.
4. مدیریت سرمایه: مدیریت سرمایه بسته به نوع ملک متفاوت است مثلا آپارتمان و مستغلات نیاز به تمیرات دوره ای دارند یا زمین بایر نیاز به حصار کشی و سرکشی دوره ای دارد. همیشه بخاطر داشته باید که با در نظر گرفتن جزئیات کوچک و حل موارد مربط به آنها از بروز مشکلات و ضرر های بزرگ پیشگیری خواهد شد.
اگر به فکر خرید یا فروش و یا سرمایه گذاری در حوزه املاک و ستغلات در تهران یا ترکیه هستید فکر می‌کنید، تیم مجرب ما با پیشنهاد های ویژه و مشاوران حرفه ای ما در مسکن ایده آل همواره در کنار شما خواهند بود و تمام تلاش خود را برای کسب رضایت شما به کار خواهند گرفت.

 

دیدگاه ها بسته شده است